چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧ - 
1 2 3
 
صفحه اصلي > دستاوردهای معاونت > دستاوردهای معاونت در سال 1393 
 
 

دستاوردهای معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در سال 1393

معاونت توسعه مدیریت و منابع ، یکی از معاونت های کلیدی دانشگاه است که عهده دار تامین و افزایش منابع، توسعه خدمات، کیفیت، کمیت و رضایتمندی در تمام ابعاد رسالت و وظایف دانشگاه می باشد، این معاونت در هر یک از زمینه های آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی، تامین کننده منابع مورد نیاز اعم از منابع انساني، مالي، فيزيكي و اطلاعاتي جهت توسعه کمی و کیفی خدمات و ارتقای مدیریت در حوزه های مختلف دانشگاه فعالیت می کند.

برخی از اقدامات شاخص این معاونت جهت بهتر انجام دادن وظايف و مسؤوليت ها در سال 1393 تدوین بودجه تفصیلی دانشگاه و یازده مرکز تحقیقاتی مستقل و همچنین تدوین موافقتنامه های عمرانی واحدهای تابعه دانشگاه و مراکز تحقیقاتی مستقل در طی سال 93 جهت پیش بینی و هزینه کرد منابع بود. همچنین با تهیه تفاهم نامه سال 93 بودجه جاری و تملک دارائیهای سرمایه ای واحدهای تحت پوشش دانشگاه برای تدوین برنامه مالی یکساله مراکز تحت پوشش دانشگاه منعقد گردید. و همچنین پیاده سازی بودجه ریزی نوین و پایش عملکرد واحدهای تابعه به منظور افزایش درآمد و کاهش هزینه و پایش عملکرد واحد در مقابل دریافتی اعتبارات از ستاد جهت بروز رسانی آمار و اطلاعات، تهیه شاخص ها، برآورد هزینه سال 94، توزیع عادلانه اعتبارات، مدیریت هزینه ها، ثبت اعتبارات سالانه در سیستم روز آمد، اولویت بندی فعالیتهای مراکز پزشکی و بیمارستانها صورت گرفت.

با احصاء اطلاعات مراکز تابعه توسط سامانه سجاد، کنترل ثبت به موقع اطلاعات توسط مراکز تحت پوشش، ثبت کسورات سازمان­های بیمه گر در سامانه، کنترل ثبت به روز ارسال اسناد بیمه ای به سازمانهای بیمه گر توسط مراکز کنترل ثبت دقیق تعداد بستری و سرپایی و مبلغ کل و کنترل ثبت واریزی سازمانهای بیمه­ای انجام گرفت.

ایجاد بانک اطلاعاتی طرح تحول سلامت با احصاء اطلاعات (مالی و بودجه­ای) مربوط به عملکرد طرح تحول سلامت از مراکز تحت پوشش دانشگاه به منظور تکمیل بانک اطلاعاتی طرح تحول سلامت و همچنین آنالیز و بررسی اطلاعات مربوط به طرح تحول سلامت (بانک اطلاعاتی طرح تحول سلامت) با هدف پایش و بررسی بانک اطلاعاتی طرح تحول سلامت، بررسی یکسان بودن سهم بیمار با استانداردهای مشخص شده از طرف وزارت متبوع، بررسی و دقیق بودن صورتحسابهای مالی بیماران بر اساس فرمتهای مشخص شده از طرف وزارت متبوع، بررسی اعمال یا عدم اعمال تخفیفات در نظرگرفته در طرح تحول سلامت براساس چارچوب مشخص شده از وزارت متبوع، بررسی اعمال کاهش فرانشیز ارزش نسبی در بیماران تحت پوشش طرح از دیگر اقدامات شاخص در راستای اجرای صحیح طرح تحول سلامت در دانشگاه بود.

در بحث فرایند حقوق و دستمزد در ستاد و واحدهای تابعه که قبلا بصورت قراردهای جداگانه با شرکت­های مختلف نرم افزاری و تحت Dosبا پشتیبانی ضعیف و ایجاد مشکلات عدیده­ای انجام می گرفت با انعقاد قرارداد برای نرم افزار تحت Windosاین عمل بصورت یکپارچه در ستاد دانشگاه و واحدهای تابعه انجام گرفت که با وجود این نرم­افزار مدیریت و دستیابی به اطلاعات واحدهای تابعه از طریق مدیریت امور مالی ستاد دانشگاه انجام می شود و همچنین لینک شدن نرم افزار فوق به نرم افزار حسابداری تعهدی بمنظور هزینه یابی برمبنای فعالیت هرواحد میسر می شود.

با توجه به اهمیت و نقشی که تشکیلات سازمانی در ساختار و انجام ماموریت­های سازمانی ایفا می کند یکی از اقدامات مهم در این زمینه بازنگری تشکیلات سازمانی کلیه واحدهای دانشگاه می باشد که در طی سال 1393 شروع گردید و علاوه بر انجام بازنگری حوزه های ستادی دانشگاه کلیه واحدهای اجرایی حوزه بهداشتی مورد بازنگری و تصویب قرار گرفته و ساختار جدید در تشکیلات دانشگاه مستقر شد. همچنین مطالعات اولیه و پیش نویش تشکیلات پیشنهادی کلیه مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی و همچنین دانشکده ها و ستاد شبکه های بهداشتی انجام شده است.

صدور احکام با توجه به نامه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مبنی بر صدور حکم فوق العاده شغل کارکنان و دستور معاونت توسعه طی 48 ساعت این احکام برای کلیه واحدهای دانشگاه صادر گردید، همچنین با ساماندهی و یکسان سازی در عناوین احکام و کاهش آنها باعث گردید همه واحدها از عناوین یکسان استفاده می کنند.

در زمینه جبران خدمات کارکنان به بالغ بر 2300 نفر از کارکنان رتبه های شغلی اعطا گردید همچنین سوابق شغلی کلیه مشمولین و متقاضیان بررسی و اعمال گردید و نیز در حوزه آموزش و توانمندسازی منابع انسانی بالغ بر 980000 نفر/ساعت آموزش در زمینه های بهبود مدیریت، مبانی تخصصی و نیازمندیهای عمومی کارکنان دوره های آموزشی در داخل و خارج از دانشگاه برگزار شد.

احداث و بازسازی فضاهای ستادی دانشگاه، بیمارستانی، مراکز تحقیقاتی، خانه های بهداشت و دیگر واحدهای تابعه دانشگاه با متراژی بالغ بر 7980 مترمربع و سایر پروژه های در دست اجرا بالغ بر 18834 مترمربع از اقدامات دیگر این معاونت در طی سال 1393 بوده است.

 

 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.