چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧ - 
1 2 3
 
حوزه معاونت
صفحه اصلي > آرشيو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع:

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه معارفه شد

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه معارفه شد/ دکتر آقاجانی: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه دانشگاه است

مراسم تکریم و معارفه معاون سابق و سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور دکتر آقاجانی سرپرست دانشگاه و سایر معاونین و مدیران دوشنبه ۱۷ مهرماه در تالار شهید بهشتی برگزار شد.
در این مراسم که روسای دانشکده ها، بیمارستان ها، شبکه های بهداشتی و سایر مراکز تابعه دانشگاه حضور داشتند دکتر علی شهرامی به عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه معارفه و از خدمات دکتر محمد فتحی در طول تصدی این جایگاه تقدیر شد.
دکتر آقاجانی سرپرست دانشگاه در ابتدای این مراسم با تقدیر از تلاشهای دکتر پیوندی رئیس سابق دانشگاه برای توسعه و بهبود امور و تیمی که ایشان را حمایت و همراهی می کردند، از دکتر فتحی معاون سابق توسعه مدیریت ومنابع دانشگاه به عنوان یکی از اعضای موثر این تیم درطی چهار سال دولت یازدهم یاد کرد وگفت: دکتر فتحی درجایگاه مهم و حساسی که داشتند منشا اقدامات موثری بودند که جای تقدیر دارد.
وی با بیان سابقه آشنایی خود با دکتر فتحی اظهار داشت: در وزارت بهداشت ایشان در پست های مختلف موفق بودند امیدوارم خداوند همچنان به ایشان توفیق بدهد که در مسئولیت های آتی نیز موفق و سربلند باشند.
دکتر آقاجانی در ادامه با معرفی دکتر شهرامی بعنوان سرپرست جدید معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه، درخصوص سوابق علمی و اجرایی ایشان افزود: سابقه آشنایی بنده با دکتر شهرامی به بیمارستان امام حسین (ع) برمی گردد. ایشان بعنوان عضو هیات علمی تلاش های فراوانی برای بهبود وضعیت بخش اورژانس بیمارستان داشتند. همچنین دوران پرمخاطره ای را درطول چهار سال اجرای طرح تحول نظام سلامت داشتند. بنده از نزدیک شاهد بودم که دکتر شهرامی چه نقش عظیمی در پشت پرده برای طرح تحول نظام سلامت کشور ایفا کردند. 
وی با تاکید بر نقش مهم و برجسته دکتر شهرامی در وزارت بهداشت افزود: گروهی بسیج شده بودند که مانع انتقال ایشان به دانشگاه شوند و اصرار داشتند که درمجموعه وزارت بهداشت به ادامه خدمت بپردازند ولی دکتر شهرامی تمایل داشت که در دانشگاه و خانه اصلی خود فعالیت کند و این برای ما جای خوشوقتی است که فرزند این دانشگاه کسی که در این دانشگاه بعنوان هیات علمی بوده و مسئولیت های مدیریتی در دانشکده پزشکی و همچنین مسئولیت های مهم در سطح کلان کشوری داشته در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعالیت خود را ادامه دهد.
سرپرست دانشگاه در ادامه از طرح تحول نظام سلامت بعنوان بزرگترین طرح رفاه اجتماعی یاد کرد و افزود: برگ های زرینی در اجرای طرح تحول نظام سلامت وجود دارد و این افتخار بزرگی برای ما در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هست که برای اجرای موفق این طرح تلاش کرده ایم. درحال حاضرکه توفیقی بدست آمده تا از خدمات دکتر شهرامی در این دانشگاه بهره مند شویم امیدواریم در این مسئولیت دشوار نیز موفق باشند.
دکتر آقاجانی نیروی انسانی دانشگاه را سرمایه بزرگی برای دانشگاه عنوان کرد وگفت: دکتر هاشمی بعنوان یکی از موفق ترین وزرای دولت حقیقتا چشم امید به دانشگاه ما دوخته که اتفاق ویژه ای در این دانشگاه بیفتد. به دلیل وجود بدنه قوی نیروی انسانی که سرمایه بزرگی است ایشان تاکید دارند که ما بسیاری از طرحهای وزارت بهداشت را در اینجا به خوبی اجرا کنیم و به عنوان یک دانشگاه سرآمد در کشور مطرح باشیم.
 
 
وی با تاکید برتوسعه منابع درونی دانشگاه و توجه به زیرساخت ها، ادامه داد: رقابت سازنده با دیگر دانشگاهها می تواند ما را به سوی سرآمدی و حرکت بیشتر هدایت کند. همه باید بیش از پیش تلاش و دلسوزی کنیم، وقت بیشتری بگذاریم همه باید دانشگاه را خانه خود بدانند و مدیران دانشگاه وظیفه دارند که به گونه ای رفتار کنند که همه استادان و کارمندان ما دانشگاه را خانه اول خود بدانند و به آن افتخار کنند و با غیرت از آن دفاع کنند. 
سرپرست دانشگاه با تاکید بر «برنامه محوری» بعنوان یکی از مهمترین نکات در سیستم اجرایی دانشگاه، خاطرنشان کرد: ما نیازمند یک برنامه مدون و هدف گذاری شده هستیم تا بتوانیم اهداف برنامه استراتژیک و برنامه های عملیاتی خود را محقق کنیم. حتما باید درهمه حوزه ها و در راس آنها حوزه توسعه باید صاحب برنامه مدون حداقل برای یک دوره چهارساله و همچنین شاخص های اندازه گیری باشد تا به فواصل مختلف پیشرفت برنامه را اندازه گیری کند.
دکتر آقاجانی خلق منابع جدید را ضروری دانست و تأکید کرد: از دانشگاه انتظار می رود با برخورداری از نیروی فرهیخته و اندیشمند منشأ تحولات شود. جای فکرهای نو در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. 
سرپرست دانشگاه با اذعان بر اهمیت نیروی انسانی متخصص گفت: کارکنان، مدیران و اعضای هیأت علمی را باید برای مأموریت های خاص در حوزه های آموزش و پژوهش توانمند کنیم. 
وی توانمندی را به تنهایی کافی ندانست و ایجاد انگیزه را بال دیگر مدیریت موفق در همه حوزه ها توصیف کرد. دکتر آقاجانی اظهار داشت: مدیر توانمند و با انگیزه، منشأ تحولات است. 
دکتر آقاجانی در پایان از زحمات دکتر فتحی تقدیر و برای دکتر شهرامی در مسئولیت جدید خود در معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آرزوی موفقیت کرد.
 
دکتر فتحی: آینده پژوهی لازمه توسعه سازمان است
دکتر محمد فتحی معاون سابق توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز درابتدای این مراسم اظهار داشت: بابت فرصت خدمتی که طی سه سال گذشته بعنوان معاون توسعه و مدیریت منابع دانشکاه به بنده عطا شد خداراشاکرم و امیدوارم آنچه در این مقطع انجام شد مورد رضایت خداوند قرار گیرد. از حسن اعتماد و حمایت دکتر پیوندی رئیس سابق دانشگاه نیز سپاسگزاری کنم و همچنین از دکتر آقاجانی نیز که در روزهای واپسین مسئولیت اینجانب به بنده لطف داشتند، تقدیر و تشکر می کنم.
وی در ادامه با ارایه گزارش اجمالی از فعالیت های انجام شده در طول مدت تصدی خود در معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه اظهار داشت: خدمات اصلی دانشگاه شامل ارایه خدمات سلامت درسطوح مختلف، تربیت نیروی متخصص و نیز پژوهش در حوزه علوم پزشکی است. حوزه توسعه یکی از کلیدی ترین حوزه های دانشگاه است که ارتباط تنگاتنگی با کلیه واحدهای ارایه کننده خدمات اصلی داشته و آنها را ازجنبه های مختلف حمایت می نماید. 
دکتر فتحی ادامه داد: در دانشگاهی باحدود ۱۷هزار پرسنل، مدیریت منابع نیازمند تفکر سیستمی است و علاوه بر آن نیازمند برخورداری از ابزارهای روز فناوری اطلاعات و بخصوص یکپارچه سازی و اتصال سیستم ها وبهره گیری از سیستم های تحلیل این داده هاست تا امکان مدیریت این حجم از نیرو در عرصه استانی فراهم شود که بحمدا... این مهم در معاونت توسعه محقق شد.
وی آینده پژوهی را لازمه توسعه سازمان دانست و گفت: محال است شما یک مجموعه خدمات علمی داشته باشید و بیش از۲۰ سال چارت تشکیلاتی آنرا به روز نکنید و بتوانید به اهداف برسید که این مهم در این دوره اجرایی شد.
دکتر فتحی با اشاره به مطالبات گسترده دانشگاه از بیمه ها اظهار داشت: در دولت یازدهم دانشگاههای علوم پزشکی کشور بابت اجرای طرح تحول نظام سلامت و ارتقای رضایتمندی مردم از خدمات سلامت متحمل دشواری هایی شدند بخصوص با بدعهدی بیمه ها در دوسال اخیر و انباشت مطالبات، گردش مالی دانشگاه های علوم پزشکی کشور را دچار اختلال جدی کرد. همچنین با عدم تخصیص حجم عمده بودجه های جاری دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرایط مالی روز به روز دشوارتر شد. در این شرایط باید رضایت نسبی کارکنان را جلب کنیم و حقوق ومزایای آنها را سروقت بدهیم تا با رضایت و خشنودی نسبی با ارباب رجوع برخورد کنند. این همان همدلی است که درطول دوران تصدی مسئولیت اینجانب سبب شد حقوق و مزایای پرسنل با کمترین تاخیر پرداخت شود. 
وی در خصوص توسعه امکانات رفاهی نیز توضیح داد: امکانات رفاهی متعدد و متنوع در شهرهای مشهد، اردبیل، کیش و ساری و نیز ارایه بن کارت های رفاهی چند نمونه بارز افزایش فضاها و امکانات رفاهی برای کارکنان دانشگاه بود.
وی در پایان از تلاش ها و خدمات مدیران و کارمندان معاونت توسعه مدیریت و منابع در دوره اخیر قدردانی کرد و برای دکتر شهرامی در معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آرزوی موفقیت کرد.
 
 
دکتر شهرامی: سامانه متمرکز پایش اطلاعات راه اندازی شود
دکتر علی شهرامی سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت ومنابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این مراسم به بیان مختصری از برنامه های خود در این معاونت پرداخت. (برای دریافت رزومه دکتر شهرامی اینجا را کلیک کنید)
دکتر شهرامی اظهار داشت: ۱۰ سال افتخار شاگردی و همکاری با اساتید و روسای مراکز، معاونین و روسای دانشکده ها و کارکنان دانشگاه را داشتم. خداوند توفیق داد که در جایگاه دیگری در خدمت اساتید باشیم. 
دکتر شهرامی با تأکید بر نقش حمایتی و روبه جلو در معاونت توسعه گفت: با ابلاغ ساختار مدیریتی و چارت اداری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال های گذشته شاهد تلاش و اهتمام مدیریت ها و گروه های مختلف در بحث اجرای سیاست های حوزه سلامت و همچنین تلاش دو چندان در بحث اجرای موفقیت آمیز طرح تحول نظام سلامت بودیم.
وی گفت: در موضوع مدیریت برنامه ریزی، بودجه و مالی دانشگاه، مشخصا وظیفه ای که معاونت توسعه دارد در زمینه پایش بودجه ها و پیشرفت ها و حرکت در راستای برنامه ریزی عملیاتی است که وزارت بهداشت ابلاغ کرده و این موضوع بسیار حائز اهمیت است. 
دکتر شهرامی تعدد سامانه ها را یکی از معظلات کنونی دانست و بیان کرد: تعدد سامانه ها و نرم افزارها موجب تولید تعداد بالای آمار می شود که در مقابل آن هیچ ساختار داشبوردی یکسان برای پایش این اطلاعات نداریم. حذف نرم افزارها اگر چه در اختیار ما نیست و در حوزه تصمیم گیری وزارت بهداشت می باشد اما ایجاد سامانه ساختار پایش متمرکز و امکان بررسی های متنوع، فرصتی را فراهم می اورد که یکی از مشکلات اصلی دانشگاه که تأمین منابع است را رفع کنیم. 
وی گفت: تأمین منابع در دو بخش انجام می شود. یکی صرفه جویی است که اولویت های اجرایی ما است. دیگری جذب بودجه ها می باشد که شامل بودجه های جاری و درآمد اختصاصی است. در بحث بودجه های جاری، با تدابیر دکتر آقاجانی در حال رایزنی با وزارت بهداشت و سازمان برنامه هستیم تا ساختار ردیف های بودجه ای جاری اصلاح شود. تمام تلاش را انجام خواهیم داد که فضای اعتماد بین ساختارهای مراکز و معاونت توسعه را ایجاد کنیم تا با همکاری بتوانیم جذب بودجه ها را انجام دهیم. 
دکتر شهرامی توزیع مناسب اعتبارات و منابع را ضروری دانست و تصریح کرد: همه تلاش را باید با همدیگر انجا دهیم تا اعتبارات در بهترین جایی که نیاز هست هزینه شود. تنها راهکار رفع این مشکل، مشارکت فعال پرسنل در افزایش درآمد اختصاصی با اصلاح نظام پرداخت می باشد به نحوی که انگیزه تک تک کارکنان در ارائه خدمات با کیفیت افزایش یابد. وی ایجاد نظم پرداخت بین کارکنان، فعال کردن مراکز درمانی و بیمارستان ها، مراکز پژوهشی و دانشکده ها در تولید منابع با ایجاد زمینه حمایتی و تأمین مالی  توسط معاونت توسعه از طریق جاجایی بودجه ها، برون سپاری معقول و پشتیبانی از طرح هایی که توجیه اقتصادی دارند را در اولویت دانست. 
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، با اشاره به اهمیت نیروی انسانی اظهار داشت: با انتخاب مناسب و توانمند سازی مدیران می توان آنها را به عنوان رکن انگیزشی در بین کارکنان معرفی کرد. وی تکریم بازنشستگان، اصلاح نظام پرداخت و توسعه امکانات رفاهی را از راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان دانست. 
دکتر شهرامی با اشاره به نیازهای دانشگاه به منابع و زیرساخت های فیزیکی گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نمی تواند در برابر این نیازها ساکن باشد و تلاش خود را برای جذب منابع داخلی و خارجی و خیرین ارجمند به کار خواهیم بست. واحدهای فعال در معاونت توسعه در تلاشند تا اهداف این بخش به نتیجه برسد.
وی در پایان از توجه و اعتماد دکتر آقاجانی سرپرست دانشگاه قدردانی کرد و ضمن آرزوی توفیق برای دکتر فتحی معاون سابق توسعه مدیریت و منابع دانشگاه خواستار همکاری و همگامی همه اساتید، روسا، مدیران و کارکنان در راستای ارتقاء جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شد.


١٣:٤١ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٥٧٨    /    تعداد نمایش : ٣٠٢٩خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.